برش لیزر

برش لیزری چیست؟
برش با لیزر یک روش ماشینکاری است که با استفاده از آن لیزر مواد را در اندازه و شکل مناسب برش می دهد. این کار با استفاده از تقویت نور انجام می شود ، که توسط یک انتقال تابش القایی امکان پذیر است. لیزرها منبع تابش الکترومغناطیسی هستند. نور حاصل از این منابع تابشی در یک پرتو موازی مجازی و با شدت بسیار زیاد ساطع می شود. عرض دسته نوری فقط کسری از میلی متر است، در نتیجه پرتو نور روی یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز شده به طوری که می تواند ماده را برش دهد.
چرا از برش لیزر استفاده می شود؟
چرا برش لیزری ورق های فلزی نسبت به سایر روش ها بسیار موثرتر است؟ قبلا در مورد کارامد بودن برش لیزر نسبت به برش دستی بحث شده است، اما برش لیزر اشکالات مخصوص به خود را دارد ولی به طور کلی این روش نسبت به روش های دیگر برش لیزر ورق ارجحیت دارد. به عنوان مثال ، برش پلاسما از مدت ها قبل یک روش محبوب برش بوده است که در آن استفاده از گاز یونیزه شده با درجه حرارت بالا برای ذوب فلز استفاده می شود.. با این حال ، این فرآیند ضایعات بیشتری تولید می کند ، زیرا مواد مذاب اضافی به جای تبخیر شدن مانند برش لیزر، به اطراف پاشیده می شود. همچنین برش پلاسما گرمای بیشتری نیز تولید می کند، که می تواند خواص فیزیکی و مکانیکی قطعه را تغییر دهد.
در مجموعه صنعتی آرتا لیزر کل امکانات ما به برش لیزری، مهندسی و طراحی و سایر خدمات فلزکاری اختصاص یافته است ، بنابراین ما می توانیم برش لیزری شما و همچنین سایر نیازهای ساخت و تولیدی شما را حتی با سفارشات بزرگ به سرعت انجام دهیم. حتی اگر بخشی از امکانات و برخی از وقت ارزشمند کارگران خود را به برش لیزری اختصاص دهید ، باز هم ممکن است مجبور شوید قطعات خود را برای کارهای دیگر فلزکاری برون سپاری کنید تا در بیرون از محل کارتان تکمیل شود. همچنین با داشتن چندین سال تجربه در صنعت برش کارشناسان ما با بهینه سازی چیدمان قطعات باعث کم شدن ضایعات محصول شما شده و همچنین با استفاده از تکنیک های مختلف هزینه برش لیزر شما را کاهش می دهند.
یکی از مشکلاتی که در صنعت وجود دارد عدم امکان ساخت و تکمیل یک محصول در یک مکان به خصوص است که این امر باعث افزایش هزینه تولید و حتی کاهش کیفیت کار میگردد. ولی ما در گروه صنعتی آرتا لیزر متعهد می شویم که با استفاده از امکانات و توان مهندسیمان صفر تا صد طراحی و تولید محصولتان را با بالاترین کیفیت انجام دهیم.
اگر از امکان پذیر بودن انجام پروژه خود در مجموعه ما تردید دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و راهنمایی های مورد نیاز را ار آن ها دریافت نمایید.

با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم