خـمکـاری

BENDING

about laser cuting

دربـاره خمکاری 

شکل دهی ورق در صنعت قطعه سازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. بسیاری از قطعات مصرفی از سینی های غذاخوری تا پنل های جداسازی دیوارهای صنعتی به کمک روش شکل دادن ورق تولید می شوند. 

برای خواندن مقاله کلیک کنید!

خم کاری V شکل

جهت انجام این فرایند نیازمند استفاده از یک سنبه و ماتریس از جنس فولاد آب دیده هستیم. سر سنبه و فرورفتگی ماتریس به شکل V هستند.ماتریس روی پایه ای با ارتفاع معین قرار می گیرد تا بتواند در مقابل نیروی خم کاری تحمل داشته باشد. از مزایای خم کاری V شکل میتوان به ساده بودن قالب و انجام خم کاری هایی در محدوه زاویه صفر تا 90 درجه اشاره کرد.

خمکاری گونیـایی

هدف از انجام این فرایند ایجاد خم با زاویه 90 درجه است و در آن یک جفت سنبه و ماتریس استفاده می شود. ماتریس مثل خم کاری V شکل می تواند روی یک پایه سوار شود. برای کنترل فرایند خم کاری از یک فشار اندز که به عنوان حمایت کننده ورق نیز کار میکند، استفاده می شود.

خم کاری U شکل

قالب خم کاری U شکل مشابه خم کاری گونیایی روی ورق انجام می شود و از هر دو طرف خم، نیرویی برابر و در جهت مخالف سنبه وارد می شود. از مزایای این فرایند می توان به ایجاد هم زمان دو خم 90 درجه ای و دقت زیاد آن اشاره کرد. از محدودیت های آن باز شدن دهانه خم ناشی از برشگت فنری است.

نورد ورق و لوله

نورد به فرایندی گفته می شود که تغییر شکل پلاستیک فلز از طریق عبور آن از بین غلطک ها صورت می گیرد. امروزه استفاده از غلتک یکی از متداول ترین روش های شکل دادن محسوب می شود. از امتیازی های این روش ظرفیت…

برای مشاهده بیشتر کلیک کنید

امروز بیشـتر از 2000 مشتری همراه ما هستند

تلاش ما همیشه جلب رضایت شما عزیزان بوده و با انجام کار به بالاترین کیفیت توانسته ایم مشتریان عزیزمان را سالها با خود همراه کنیم و امروز مفتخر هستیم اعلام کنیم که ما یک خانواده ی بیش از 2000 نفری هستیم.

ثبت سفارش در آرتالیزر:

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید.