تراشکاری

Turning

تراش

دستگاه تراش دستگاهی است که قطعه کار را حول محور چرخش می چرخاند تا عملیات مختلفی از قبیل برش ، سنباده زنی ، سوراخکاری ، عاج زنی، تغییر شکل، روتراشی، کف تراشی و چرخش را روی آن قطعه کارانجام دهد ، با ابزارهایی که روی قطعه کار اعمال می شود یک شی با تقارن حول آن محور ایجاد می شود.

از تراشکاری در چوب تراشی ، فلزکاری ، شکل دهی چرخشی فلز ، پاشش حرارتی ، اصلاح و تعمیرقطعات و شیشه کاری استفاده می شود. برای شکل دادن به ظروف سفالی می توان از تراش استفاده کرد که مشهورترین طرح آن چرخ سفالگری است. همچنین می توان از بیشتر دستگاه تراش های مجهز به منظور تولید بیشتر قطعات متقارن محوری ، سطوح صفحه و ایجاد روزه پیچی یا مارپیچی استفاده کرد. ماشین های تراش زینتی می توانند قطعات سه بعدی با پیچیدگی باورنکردنی تولید کنند. قطعه کار معمولاً توسط یک یا دو مرغک در جای خود نگه داشته می شود و حداقل یکی از آنها را می توان به طور افقی جابجا کرد تا طول قطعه کار متناسب باشد. قطعه کار با استفاده از سه نظام یا چهار نظام روی محور چرخش بسته می شود.

نمونه هایی از قطعات قابل تولید با دستگاه تراش عبارتند از: پیچ ، شمعدان ، لوله تفنگ ، چوب بیلیارد ، پایه های میز ، کاسه ها ، چوب بیس بال ، آلات موسیقی (به ویژه سازهای بادی چوبی) ، میل لنگ و موارد دیگر.
به طور کلی دستگاه های تراش در دو نوع دستگاه تراش دستی و دستگاه تراش CNC موجود هستند که بسته به نوع قطعه و پیچیدگی آن می توان از آن ها استفاده کرد.
از دستگاه تراش CNC برای تراش کارهای با تعداد بالا و سری و نیز قطعات پیچیده استفاده می شود و این نوع دستگاه نیاز به برنامه نویسی دارد.
مجموعه صنعتی آرتا لیزر با دارا بودن دستگاه تراش منوآل و دستگاه تراش CNC می تواند طیف وسیعی از نیازهای صنایع مختلف را برطرف کند.

امروز بیشـتر از 2000 مشتری همراه ما هستند

تلاش ما همیشه جلب رضایت شما عزیزان بوده و با انجام کار به بالاترین کیفیت توانسته ایم مشتریان عزیزمان را سالها با خود همراه کنیم و امروز مفتخر هستیم اعلام کنیم که ما یک خانواده ی بیش از 2000 نفری هستیم.

ثبت سفارش در آرتالیزر:

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید.